تعاونی گلخانه داران سپهر نظرآباد
البرز-نظرآباد-خ تهران-گلستان 14
026-45347018
شنبه تا پنج شنبه 8:00 الی 19:00
۲۸ بهمن ۱۳۹۸

افزایش دوبرابری صادرات گوجه فرنگی ترکیه به روسیه در سال ۲۰۱۹

بر اساس گزارش “اتحادیه صادرکنندگان جنوب‌شرق آناتولی” صادرات گوجه فرنگی تازه ترکیه طی به فدراسیون روسیه طی سال ۲۰۱۹ با  186 درصد افزایش نسبت به سال ۲۰۱۸، به ۸۶ میلیون دلار بالغ گردید.

کل صادرات گوجه فرنگی ترکیه در سال گذشته میلادی  304.5 میلیون دلار  گزارش گردیده است. در سال ۲۰۱۸ صادرات گوجه فرنگی به ۵۶ کشور جهان به ۲۱۹.۸ میلیون دلار بالغ گردیده بود.

طی سال ۲۰۱۹ فدراسیون روسیه با ۸۶.۰۵ میلیون دلار رتبه اول را در بین بازارهای صادراتی گوجه فرنگی تازه ترکیه به خود اختصاص داد. این رقم برای سال ۲۰۱۸  معادل ۳۰.۴ میلیون دلار  بوده است. همچنین کشورهای رومانی و اوکراین به ترتیب با ۳۶.۴ میلیون و ۳۰.۰۱ میلیون دلار در رتبه‌های بعدی قرار داشتند.

بر اساس اعلام “اتحادیه سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان گلخانه‌ای” ترکیه، علیرغم کاهش میزان تولید محصول گوجه فرنگی این کشور به دلیل شرایط فصلی طی سال ۲۰۱۹، صادرات افزایش داشته .و کاهش تولید تأثیری بر صادرات نداشته است. به گفته رئیس هیأت مدیره اتحادیه گلخانه‌داران، صادرکنندگان ترکیه تلاش کرده‌اند تا حجم صادرات گوجه فرنگی این کشور به روسیه را به سطح قبل از بحران رابطه سیاسی  دو جانبه که منجر به توقف واردات محصولات کشاورزی ترکیه از سوی روس‌ها شد، بازگردانند.

به گزارش خبرگزاری اینترفکس، انتظار می‌رود حجم واردات گوجه فرنگی روسیه از ترکیه در سال جاری میلادی (۲۰۲۰) به ۱۰۰.۰۰۰ تن بالغ گردد.

منبع: Hortidaily   تاریخ : ۳۰/۱/۲۰۲۰

۰۱ دی ۱۳۹۸

خدمات گسترده، محصولات متنوع

خدمات کشاورزی و فنی سپهر نظر آباد (شرکت تعاونی گلخانه داران)، در سال ۱۳۸۷ با مشارکت جمعی از گلخانه داران و باغداران منطقه ی هشتگرد و نظر آباد تأسیس، و با جذب و آموزش کادر فنی و فروش مورد نیاز، فعالیت خود را در زمینه ی ارائه ی انواع نهاده های کشاورزی به گلخانه داران، باغداران و کشاورزان منطقه آغاز نموده است. طی سالهای گذشته، شرکت تعاونی گلخانه داران سپهر نظر آباد، گامهای موثری را در جهت إرائه ی خدمات بهتر به زارعین، باغدارن و گلخانه داران عزیز برداشته و فعالیتهای خود را در تمام زمینه های کاری مرتبط با کشاورزی و باغداری، گسترش داده است.

۰۱ دی ۱۳۹۸

خدمات مشاوره ای ما

فرایند کشت محصولات به روش هیدروپونیک، فرایندی حساس، دقیق، هزینه بر، و همراه با جزییات و الزامات فراوان علمی وقنی است. با توجه به سرمایه گذاری نسبتا سنگینی که جهت احداث و بهره برداری از واحدهای گلخانه ای انجام می گردد، اطمینان از کمیت و کیفیت محصول تولید شده جهت ادامه ی بقا و سودآوری واحدهای کشت گلخانه ای امری بدیهی و اجتناب ناپذیر است.

بخصوص با توجه به هزینه های فزاینده ی انرژی و نهاده های کشاورزی در سالهای اخیر، که باعث کاهش سود آوری بسیاری از واحدهای گلخانه ای شده است، لزوم حرکت به سمت کشاورزی دانش محور – جهت افزایش برداشت محصول از مساحتهای مشخص – روز به روز بیشتر احساس می گردد. در واقع، کشت و کار محصولات کشاورزی، باغی و بخصوص گلخانه ای، بدون بکارگیری دانش فنی و روشهای صحیح علمی و تجربی آزمایش شده، مقرون به صرفه و با دوام نخواهد بود.

با توجه به الزامات فوق الذکر و تجربه های متعددی که از این جهت در منطقه ی ساوجبلاغ انجام و مشاهده شده، تعاونی گلخانه داران سپهر نظرآباد، بخشی را به عنوان بخش مشاوره راه اندازی نموده و در نظر دارد، با پشتیبانی مستمر علمی و فنی از اعضا و مشتریان محترم، گامی در جهت افزایش کمّی و کیفی صنعت رو به رشد کشت و کار گلخانه ای، با همفکری، همکاری و مساعدت شما عزیزان بردارد.

الف – اهداف:

پشتیبانی علمی و فنی از اعضاء و مشتریان جهت ارتقاء عملکرد کمی و کیفی محصول
توسعه ی دانش فنی و مهارتهای تجربی در بین اعضا
توسعه ی دانش فنی جهت استفاده ی بهینه از نهاده های کشاورزی
پشتیبانی علمی و فنی اعضاء یا مشتریانی که فعالیت خود را به تازگی آغاز نموده اند
ب – نحوه فعالیت این بخش:

انجام مشاوره تغذیه ای و گیاهپزشکی در محل تعاونی (تلفنی یا حضوری و به شکل رایگان)
بازدید از واحد گلخانه ای در صورت نیاز
همکاری مستمر در قالب قرارداد مشاوره در طول فصل زراعی