مقالات

نحوه کاشت توت فرنگی در خانه

کاشت توت فرنگی در خانه

در این مقاله قصد داریم نحوه کاشت توت فرنگی در خانه را توضیح دهیم. توت فرنگی میوه ای است که هر ساله طعم شیرین آن حال و روز ما را بهتر از قبل می کند. این میوه شیوه کاشت بسیار خاصی دارد؛ به طوری که شما می توانید آن را در خانه خودتان بکارید.  معمولا کاشت توت فرنگی عملی در آمد زا برای افراد به حساب می آید. حال باید در نظر بگیریم که کاشت توت فرنگی در خانه چگونه صورت می گیرد. در ادامه این محتوا با ما همراه ما باشید تا نکات مهمی را در مورد کاشت توت فرنگی درخانه به شما ارائه دهیم.

 

بررسی کاشت توت فرنگی در خانه

توت فرنگی یکی از میوه های مهم است و دارای ویتامین ها و آنتی اکسیدان های بسیار نیز است.این میوه در حالت خانگی بسیار ارگانیک نیز عمل می کند و طعم ویژه ای دارد. در ادامه برخی از موارد مربوط به کاشت توت فرنگی در خانه را بررسی می کنیم.

 

بررسی گیاه توت فرنگی

گیاه توت فرنگی انواع مختلفی دارد که در ادامه به انواع آنها خواهیم پرداخت:

-گیاه توت فرنگی روز خنثی اولین نوع توت فرنگی است که در دمای مناسب نیز به خوبی رشد می کند و باردهی بسیار زیادی نیز دارد. انواع مختلفی از گیاهان توت فرنگی روز خنثی هستند که به آروماس و آلبیون در این زمینه می توانیم اشاره کنیم.

-دومین مورد گیاه توت فرنگی روز کوتاه است. این گیاه، اگر در دمای مناسب رشد کند، می تواند در صورت وجود نور کافی در کمترین زمان ممکن نیز باردهی خودش را آغاز نماید.

-گیاه توت فرنگی تحمل پذیر نیز یکی دیگر از انواع گونه های گیاهی توت فرنگی است و در صورتی که در دمای مناسب آن را رشد دهیم، در فصول بهار و پاییز باردهی خواهد داشت.

با توجه به موارد عنوان شده در خصوص انواع گیاه توت فرنگی ؛  در ادامه مراحل کاشت توت فرنگی در خانه را بررسی می کنیم:

 

 

کشت توت فرنگی در خانه - تصویر1

 

 

بررسی مراحل کاشت توت فرنگی در خانه

مراحل کاشت توت فرنگی در خانه به چند مرحله تقسیم می شود. یکی از راه های کشت توت فرنگی در خانه، کشت هیدروپونیک در خانه می باشد. که در ادامه به تمامی مراحل با جزییات اشاره خواهیم داشت:

 

انتخاب و بررسی کشت توت فرنگی در خانه

برای کاشت توت فرنگی در خانه می توانیم از یک ظرف استفاده کنیم و یا در تراس و البته در گوشه های لبه پنجره می توانیم  این ظرف را قرار دهیم. همچنین در صورتی که فضای کافی وجود ندارد شما می توانید از یک سبد بسیار بزرگ و یا گلدان نیز استفاده کنید. این مورد باعث می شود تا شما فضای رشد عمودی را برای کاشت توت فرنگی در خانه داشته باشید.

یکی از نکات مهم این است که بهترین بخش برای رشد این درخت، باید نقطه ای آفتاب گیر باشد.

 

بررسی مواد بازیافتی در بخش کاشت

شما می توانید از وسایل ساده برای کاشت توت فرنگی استفاده کنید، به عنوان مثال استفاده از برخی بطری ها و جعبه های چوبی و برخی وسایل ساده می توانند برای شما جهت کاشت توت فرنگی در خانه بسیار مفید باشند. گیاهانی که در یک بخش کنار هم برای کاشت قرار می گیرند، باید فاصله مناسبی را نیز نسبت به هم تجربه کنند. مقدار فاصله مربوطه می تواند در حدود 30 سانتی متر باشد.

 

شاید برای شما مفید باشد: روش های کاشت نشا توت فرنگی

 

آماده سازی خاک جهت کاشت توت فرنگی در خانه

خاک نیز یکی از مهم ترین موارد برای کاشت توت فرنگی به حساب می آید. جهت کاشت توت فرنگی شما می توانید از خاک های غنی و لومی که به خوبی زهکشی شده باشد استفاده نمایید. استفاده از برخی مواد آلی مثل کمپوست و مقداری شن و ماسه نیز می تواند در این بخش بسیار مفید باشد. هیچ گونه علف هرزی نباید در خاک باشد و ظرفی که در اختیار داریم باید دارای سوراخ زهکشی باشد که این سوراخ ها در بخش کفی ظرف قرار خواهند داشت.

 

کشت توت فرنگی در خانه - تصویر2

 

 

بررسی اصولی کاشت توت فرنگی در خانه

گیاهان در خاک باید در بالای سطح آن قرار گیرند و نسبت به هم فاصله منظمی نیز داشته باشند. بعد از قرار گیری گیاهان، آبیاری را نیز باید به طرز صحیحی به انجام برسانیم تا رطوبت به صورت مناسب به گیاهان برسد و خاکی که در اطراف ریشه ها قرار دارد به طور کامل ته نشین شود. بعد از عملیات کاشت نیز باید مالچ پاشی به صورت کامل صورت گیرد.  در بیشتر فصل های سال ما می توانیم کاشت توت فرنگی را به انجام برسانیم ولی بهتر است که در فصل بهار این میوه را بکاریم.

 

نتیجه گیری

در این مقاله ما کاشت توت فرنگی در خانه را بررسی کردیم و جزییات آن را مورد بررسی قرار دادیم. نکته مهم در خصوص کاشت توت فرنگی این است که برای آن باید از خاک مناسب و کود مناسبی که در این مقاله به طور کامل عنوان شدند بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *